IHEM PROJESİ Ulusal Seminer

    Hastanemizin yürüttüğü Avrupa Birliği Erasmus+ Programı tarafından kabul edilen “Sağlık çalışanlarına yenilikçi eğitim modülü uygulanarak Konjenital Anomalili Çocuklarda uzun dönem sonuçların iyileştirilmesi-IHEM ” isimli Stratejik Ortaklık projesinin Ulusal Seminer Programı 4 Mayıs’ta Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

   İstanbul’daki tüm kamu hastanelerine Genel Sekreterliğimiz aracılığı ile duyurusu yapılan ulusal seminer davetimize ilgi büyüktü. Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Maltepe Devlet Hastanesi, SBÜ Koşuyolu YİEAH, TEV. Sultanbeyli Devlet Hastanesi, Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi, İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon EAH, İstanbul Bahçelievler Devlet Hastanesi, Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Haseki EAH, Yavuz Selim Devlet Hastanesi, Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Çatalca İlyas Çokay Devlet Hastanesi, SBÜ Kartal Koşuyolu YİEAH, SBÜ Dr. Lütfü Kırdar EAH, Şişli Hamidiye Etfal EAH, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, SBÜ Kanuni Sultan Süleyman EAH, Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları EAH, Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları EAH, İstanbul EAH, Topçular ADSM’ den proje konusu ile ilgili sağlık çalışanlarından diş hekimi-ortodontist, çocuk cerrahisi ve plastik cerrahi kliniklerinde görevli doktor, hemşire, konuşma terapisti ve psikologdan oluşan 49 kişi seminere katıldı.

  Seminerde proje koordinatörü Serpil Tural ve Dr. Duygu Karali, konjenital anomalili hastalara hizmet veren sağlık profesyonelleri için hazırlanmış eğitim modüllerini sundu. Proje ekibinden Prof. Dr. Evrim Karadağ Saygı’nın moderatörlüğünde sağlık çalışanlarının kraniofasiyal anomalilerinden etkilenen çocuklara ve ailelerine bütüncül bakım sunmaları konusunda katılımcıların inter-aktif katılımıyla deneyim paylaşımı gerçekleşti. Özellikle proje hedef grubu olan 9-13 yaş arası kraniofasiyal anomalilerden etkilenen çocukların okul başarısı üzerinde sağlık çalışanlarının rolü konusunda uygulanacak yöntemler ve kullanılacak araçlar aktarıldı, çözüm önerileri paylaşıldı. Projemizde geliştirilen uzaktan eğitim modülleri www.ihem.no proje web sitesinde ve bir önceki proje FACEVALUE www.facevalue.cc web sitesinde tüm sağlık çalışanlarının ulaşımına açıktır.

   Seminerde 2 yıl süren IHEM Projesi ve bir önceki proje olan FACE VALUE Projesi süresince elde edilen deneyim, öğrenme süreci ve proje çıktıları paylaşıldı. Katılımcıların olumlu geribildirimlerinin alındığı seminerde pre-post test değerlendirmelerde bulunuldu ve proje gelişmelerinin iletileceği haberleşme ağı da oluşturuldu.   

       

IHEM PROJESİ Ulusal Seminer
IHEM PROJESİ Ulusal Seminer
IHEM PROJESİ Ulusal Seminer

Haberler

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi